Blog categories
- Aktualności (154) click
- Artykuły (57)
- Technologie (18) click
- Aplikacje (10) click
- Baza Wiedzy (160)
- R&D (8)
Musisz być zalogowany/a
Kategória
Eszközök telepítése
Induktorok korszerűsítése
Urządzenia indukcyjne
asd
Czujnik firmy DOL to idealne rozwiązanie do budynków inwentarskich. Przemyślana metoda 3 w 1 mierzy zarówno pomiar wilgotności względnej, temperatury jak i dwutlenku węgla (CO2). Inteligentne rozwiązanie ułatwia instalację czujnika, ogranicza jego konserwację do minimum, a więc jest on po prostu bardziej opłacalny. Czujnik DOL 139 został zaprojektowany tak, aby wytrzymywać szczególnie trudne warunki w budynkach inwentarskich oraz środowiskach przemysłowych. Jego solidna obudowa i starannie dobrany filtr chronią czujnik podczas dezynfekcji i mycia (nawet pod wysokim ciśnieniem).
Czujnik CO2 służy do pomiaru stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach. Ułatwia regulację wydajności przepływu powietrza która zależna jest od stężenia dwutlenku węgla.
Zgodnie z informacją od producenta prawidłowa temperatura w jakiej powinien operować czujnik wynosi od 0° do 60°C, natomiast temperatura pomiaru to przedział od -40° do +60°C.
Najlepsze warunki pracy dla czujnika są w zakresie wilgotności od 10% do 90%. Nie zaleca się stosowania czujników bez atestu w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.
Należy pamiętać, że brojlery mają dość specyficzny klimat w pomieszczeniach inwentarskich. Temperatura, wilgotność powietrza i zawartość dwutlenku węgla muszą być odpowiednio zbilansowane, aby zapewnić brojlerom jak najlepszy start.
W rzeczywistości całość ustalana jest jeszcze przed obsadzeniem brojlerów. Jednodniowe ptaki nie potrafią jeszcze regulować temperatury swojego ciała. Zdolność ta rozwija się u nich dopiero w ciągu 10-14 dni. Przez pierwsze 4-5 dni są podatne na temperaturę otoczenia. Należy więc zadbać, aby temperatura ptaka była odpowiednia.
Temperatura ciała jednodniowego kurczaka powinna wynosić 40-41°C. Jeśli ptakowi będzie zbyt zimno, początkowo wykorzysta energię zawartą w spożywanej paszy oraz energię zawartą w woreczku żółtkowym do produkcji ciepła. Zadaniem woreczka żółtkowego jest rozwój narządów ptaka, jego układu odpornościowego, natomiast za jego przyrost odpowiada energia zawarta w paszy.
Jeśli woreczek żółtkowy i pasza są wykorzystywane do produkcji ciepła, ptak nie będzie się rozwijał zgodnie z założeniami, a przyrost masy ciała będzie nieoptymalny. Zaś jeśli temperatura ciała ptaka jest zbyt wysoka, będzie on próbował pozbyć się ciepła. Jeśli to się nie uda, będzie próbował zmniejszyć wytwarzanie ciepła. Jedynym sposobem, w jaki może to zrobić jest zaprzestanie pobierania pokarmu. W konsekwencji skutkuje to niskim przyrostem.
Leave a comment