Musisz być zalogowany/a
Kategóriák
Firma FIAMM jest światowym liderem w produkcji najwyższej jakości akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Z bogatej oferty posiadamy w sprzedaży akumulatory bezobsługowe VRLA typu AGM. Akumulatory FIAMM kwasowo-ołowiowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie największy nacisk kładziony jest na niezawodność, m.in. jako baterie centralne, zasilanie w UPS -ach, w oświetleniu awaryjnym, w wózkach elektrycznych, systemach alarmowych, itp.
Część sprzedawanych przez DACPOL akumulatorów kwasowo-ołowiowych dopuszczona jest certyfikatem VdS do pracy w systemach p.poż.
Akumulatory kwasowo-ołowiowe (akumulatory kwasowe lub akumulatory ołowiowe)
W swoje ofercie posiadamy cztery serie akumulatorów bezobsługowych VRLA typu AGM.
Seria FG jest podstawową serią akumulatorów AGM FIAMM, łączy ze sobą pewność działania z ekonomią. Przeznaczona jest głównie do pracy buforowej w zasilaniu awaryjnym urządzeń, systemach alarmowych, itp.
FGH to seria akumulatorów o zwiększonej wydajności prądowej. Znajdują one zastosowanie głównie w UPSach.
Akumulatory serii FIT posiadają podłączenia wyprowadzone od czoła obudowy, co umożliwia montaż w szafach 19” i 23”. Przeznaczone są do pracy buforowej w zasilaniu rezerwowy, głównie w telekomunikacji. Żywotność projektowana wynosi 12 lat.
Seria FGL charakteryzuje się przedłużoną żywotnością 10-12 lat.
Seria FLB to najwyższej jakości akumulatory stosowane głównie w systemach zasilania awaryjnego z 12-letnią żywotnością
W poszczególnych seriach dostępne są akumulatory AGM o różnych pojemnościach.
- Akumulator AGM 0,8 – 70 Ah
- Akumulator AGM 5 - 10 Ah
- Akumulator AGM 12v 26 – 200 Ah
- Akumulator AGM 17 – 205 Ah
- Akumulator AGM Fit 41 – 195 Ah
Akumulatory AGM co to jest?
Akumulatory AGM stosowane są tam, gdzie potrzebne jest zastosowanie jednostki zasilającej całkowicie szczelnej, bez niebezpieczeństwa wycieku żrącego kwasu. Akumulatory tego typu należą do szerszej grupy akumulatorów VRLA Valve Regulated Lead Acid, które zapewniają doskonałą szczelność, przez co możliwe jest stosowania ich w trudnodostępnych miejscach.
Jak zbudowany jest akumulator AGM?
W tego typu akumulatorach elektrolit zamknięty jest w separatorze z włóknikowej maty szklanej, dzięki takiemu rozwiązaniu elektrolit zabezpieczony jest przed wylaniem. Rozwiązanie takie pozwala na używanie akumulatorów AGM w dowolnej pozycji. Zastosowana mata szklana wpływa zwiększa trwałości urządzenia w pracy cyklicznej i zapewnia lepszą wydajność prądu rozruchowego umożliwiając pracę akumulatora pod zwiększonym ciśnieniem.
Ogniwa żelowe są urządzeniami bezobsługowymi. Dodatkowo są odporne na uderzenia i różnego rodzaju wstrząsy.
Zastosowanie akumulatora AGM FIAMM
Akumulatory AGM posiadają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Możemy je podzielić na dwa rodzaje zastosowań – cykliczne i buforowe.
Akumulatory AGM do pracy buforowej
Buforowa praca akumulatora oznacza to, że akumulator pełni funkcję zasilania awaryjnego. W takim przypadku zazwyczaj akumulator AGM bądź zestaw akumulatorów, jest wpięty w układ zasilania i w przypadku awarii prądu zapewnia dodatkowe zasilanie dla urządzenia, urządzeń. Takie zastosowanie występuje najczęściej w systemach alarmowych, zasilaczach UPS, kasach fiskalnych, czy oświetleniu awaryjnym.
Akumulatory AGM do pracy cyklicznej
Stosowanie tego rodzaju akumulatora w pracy cyklicznej polega na tym, że jest on używany jako samodzielne źródło energii. W ten sposób bardzo często akumulatory wykorzystuje się je jako:
- akumulatory w wózkach inwalidzkich,
- akumulator w wózkach golfowych,
- akumulator dla kasach fiskalnych,
- akumulatory w zabawkach, kosiarkach, maszynach czyszczących.
Akumulatory AGM świetnie sprawdzają się w urządzeniach o dużym zapotrzebowaniu na moc.
Zalety akumulatorów tego rodzaju akumulatorów:
- akumulatory AGM FIAMM nie wymagają ciągłej konserwacji lub uzupełniania elektrolitu,
- możliwość pracy w różnych pozycjach,
- niska temperatura nie powoduje uszkodzenia obudowy przez wzrost objętości elektrolitu,
- włókno szklane zabezpiecza elektrolit przed wstrząsami i wibracjami, nawet przy pracy w ekstremalnych warunkach terenowych,
- wyższe napięcie na końcówkach biegunów i dłuższy czas pracy,
- wysoka wydajność prądowa przy rozładowaniach dużymi prądami w krótkim czasie.
Jak ładować taki akumulator?
Akumulatory AGM wymagają starannie dobranych warunków ładowania. Zaleca się stosowanie stabilizatorów napięcia tzw. kontrolerów ładowania zapewniających prawidłowy prąd ładowania, zgodny z wymaganiami podanymi przez producenta. Kontrolujące urządzenia prostownicze, potrafią porównywać zmiany temperatury w ładowanym akumulatorze i regulować te zmiany napięciowo i prądowo.
Przeładowanie akumulatora jest bardzo szkodliwe i może zmniejszyć jego pojemność. Nie mogą one pozostawać w stanie rozładowania, ponieważ może to doprowadzić do skrócenia ich żywotności i zmniejszenie pojemności, w innym przypadku muszą zostać poddane jak najszybciej ładowaniu konserwującemu.