Kondensatory elektrolityczne

W kategorii Elementy pasywne posiadamy między innymi: kondensatory do silników, kondensatory elektrolityczne, kondensatory typu snubbers, kondensatory współosiowe, kondensatory...

W kategorii Elementy pasywne posiadamy między innymi: Olvass tovább

Szűrők elrejtéseSzűrésSzűrők megjelenítése X
Manufacturers
more... less
Filter
Információ close

W kategorii Elementy pasywne posiadamy między innymi: kondensatory do silników, kondensatory elektrolityczne, kondensatory typu snubbers, kondensatory współosiowe, kondensatory foliowe icel, oraz kondensatory mocy.

Bez względu na to, czy kupują Państwo u nas produkty w pojedynczych sztukach, czy w dużych ilościach oferujemy kompleksową obsługę zamówienia. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie produkty od największych producentów, które pomyślnie przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa. Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższej klasy produktów oraz usług.

Informacje o kondensatorach elektrolitycznych

Kondensatory elektrolityczno aluminiowe – w kondensatorze tego rodzaju dielektrykami są tlenki aluminium o grubości zależnej od napięcia znamionowego kondensatora. Wyprowadzenia kondensatorów elektrolitycznych są oznaczone i należy je dołączyć do źródła prądu stałego elektrodą dodatnią do bieguna plus a elektrodą ujemną do bieguna minus. Największą zaletą kondensatorów elektrolitycznych jest możliwość uzyskania bardzo dużej pojemności kondensatora w stosunku do jego wymiarów, jest to możliwe dzięki dużej powierzchni elektrod oraz zastosowaniu dielektryka o małej grubości. Zakres pojemności znamionowych oferowanych przez nas kondensatorów w przedziale od 33 µF do 220 000 µF, a napięć znamionowych od 10 V do 500 V. Kondensatory tego typu znajdują zastosowanie w urządzeniach elektronicznych. Szczególnym rodzajem kondensatorów elektrolitycznych są kondensatory do zastosowań przemysłowych. Kondensatory te dzięki specjalnej konstrukcji elektrod posiadają małe wartości rezystancji szeregowej oraz impedancji co umożliwia uzyskanie dużych prądów tętnień. Zakres pojemności znamionowych kondensatorów mieści się w przedziale od 100 µF do 1 500 000 µF, a napięć znamionowych od 10 V do 500 V. Ten rodzaj kondensatorów znajduje zastosowanie w urządzeniach energoelektronicznych np.: UPS-ach, falownikach, zasilaczach impulsowych.