Musisz być zalogowany/a
Kategóriák
Oferujemy szeroki asortyment produktów z kategorii napędy elektryczne, w której skład wchodzą takie produkty jak:
- Serwonapędy,
- Silniki w wykonaniu ATEX,
- Falowniki.
Przez wszystkie lata działalności na rynku przemysłowym zdobyliśmy wyjątkowe doświadczenie w zakresie zaopatrywania firm w niezbędne komponenty z działu automatyka.
W ofercie silników ATEX posiadamy między innymi: silniki trójfazowe z 1 prędkością, silniki trójfazowe z 2 prędkościami, silniki asynchroniczne, z wirnikiem klatkowym, chłodzeniem własnym (IC411).
Stosowanie bezpiecznych technologii jest niezbędne wszędzie tam, gdzie występują niebezpieczne substancje takie jak ropa, gaz czy różnego rodzaju pyły. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia i systemy do stref niebezpiecznych spełniają wymagania określone w dyrektywach europejskich 2014/34/UE (ATEX 114) oraz są zgodne z międzynarodowymi normami i zaleceniami. Oferujemy produkty przeznaczone do pracy w zróżnicowanym środowisku, w którym atmosfery wybuchowe mogą być generowane w strefach 0,1 lub 2 dla gazów, jak i 20, 21 lub 22 dla pyłów.
Oferujemy silniki ATEX trójfazowe z 1 prędkością oraz silniki trójfazowe z 2 prędkościami - silniki asynchroniczne, z wirnikiem klatkowym, chłodzenie własne (IC411).
Wybrane właściwości ATEX silników trójfazowych:
- Przeznaczone dla aplikacji na powierzchni/różnych od aplikacji górniczych (Grupa II);
- Obecność gazów: Strefa 1 i Strefa 2; Grupa gazów: IIC, IIB oraz IIA;
- Rodzaj ochrony: Ex db lub Ex dbeb;
- Klasa temperaturowa: T3,T4 E T5 (odpowiednie również dla T2, T1);
- Obecność pyłów: Strefa 21 i Strefa 22; Grupa pyłów: IIIC, IIIB, IIIA.
Dopełnieniem oferty napędów elektrycznych są falowniki. Posiadamy takie modele jak falowniki VZ1000, falowniki J1000, falowniki serii RX, falowniki serii MX2.
Działanie silnika elektrycznego polega na wykorzystywaniu energii elektrycznej i pola magnetycznego aby wytworzyć energię mechaniczną.
Silniki elektryczne można podzielić na dwie główne grupy: AC - prądu przemiennego oraz DC - prądu stałego.
Serwosilniki są idealnym rozwiązaniem do zastosowań wymagających wydajności oraz precyzyjnej kontroli pozycji, prędkości i momentu obrotowego. Serwosilniki połączeniu z serwowzmacniacza tworzą wydajne systemy serwomechanizmów, zapewniających precyzyjną kontrolę i sterowanie. Kontrola nad takim silnikiem opiera się na użyciu sygnału elektrycznego i tym samym określenia stopnia ruchu wałka w układzie.
Typowe zastosowania serwosilników obejmują:
- maszyny o dużych prędkościach pracy;
- aplikacje obcinaczy typu latające piły i wirujące noże;
- urządzenia do podnoszenia i układania ładunków, transportu materiału, maszyny drukarskie czy włókiennicze;
- aplikacje w strefach zagrożenia wybuchowego Ex.