Musisz być zalogowany/a
Kategóriák
- Przekładniki prądowe z pomiarem napięcia, montaż na szynie DIN
- Przekładniki prądowe na przewód, montaż na szynie DIN
- Przekładniki prądowe z uzwojeniem pierwotnym
- Przekładniki prądowe z otworem na szynę i przewód
- Przekładniki prądowe firmy LUMEL
- RM27 Kompaktowe przekładniki prądowe do wyłączników instalacyjnych
- Przekładniki Frer nn
Posiadamy szeroki asortyment przekładników prądowych do różnych zastosowań, w tym urządzenia takie jak: przekładniki prądowe z otworem na szynę i przewód, przekładniki prądowe z pomiarem napięcia oraz kompaktowe przekładniki prądowe do wyłączników instalacyjnych. Nasi klienci od wielu lat wiedzą, że mogą polegać na jakości oferowanych przez nas produktów.
Czym jest przekładnik prądowy nn?
Przekładnik nn to specjalny transformator, którego zadaniem jest przetwarzanie prądów o wysokiej wartości na prąd o odpowiednio niższej. Przekładniki są skonstruowane w taki sposób, że zapewniają galwaniczną separację między obwodem pierwotnym a wtórnym. Dzięki temu chronią włączone przyrządy pomiarowe w przypadku zakłócenia.
Najważniejszymi parametrami przekładnika prądowego są:
- Przekładnia znamionowa – stosunek prądu pierwotnego znamionowego do prądu wtórnego znamionowego, zazwyczaj podaje się jako nieskrócony ułamek.
- Prąd znamionowy In – wartość skuteczna prądu pierwotnego i wtórnego. Znormalizowanymi wartościami prądów pierwotnych są wartości 5; 10; 15; 20; 25; 30; 40; 50; 60; 75; 100 A i ich wielokrotności aż do 7 500A. Znormalizowanymi wartościami prądów wtórnych są: 5 A i 1 A.
- Najwyższe napięcie robocze Um – określone jako najwyższa i trwale dopuszczalna wartość napięcia międzyprzewodowego, która nie uszkodzi przekładnika.
- Znamionowe napięcie izolacji Un – znormalizowana wartość napięcia międzyprzewodowego, na które jest wykonana izolacja pomiędzy uzwojeniem pierwotnym a wtórnym lub uziemionymi metalowymi częściami przekładnika.
- Klasa dokładności – znormalizowana liczba oznaczająca dopuszczalny błąd urządzenia. Klasy są oznaczane największym dopuszczalnym procentowym błędem pomiarowym przy znamionowym prądzie pierwotnym przypisanym tej klasie dokładności. Klasy dokładności to np.: 0,1; 0,2; 0,5; 1; 3,5.
- Znamionowy krótkotrwały prąd cieplny Ith 1-sekundowy – jest to wartość skuteczna prądu pierwotnego, który powinien wytrzymać przekładnik, ze zwartymi uzwojeniami wtórnymi, bez uszkodzenia.
- Znamionowy prąd dynamiczny Idyn – szczytowa wartość prądu pierwotnego, które wytrzymuje przekładnik ze zwartym uzwojeniem wtórnym.
- Cieplny znamionowy prąd ciągły Icth – pierwotny prąd, przy którym obciążony przekładnik może być używany bez przekraczania określonej temperatury o podanej wartości.
Wykorzystanie przekładników prądowych
Przekładniki wykorzystywane są do rozszerzenia zakresu pomiarowego amperomierzy, co przekłada się na zmniejszenie kosztów. Dodatkowo przekładnik wykorzystać można jako galwaniczny separator obwodów pomiarowych i zabezpieczeniowych od głównego toru prądowego, co przekłada się na bezpieczeństwo instalacji pomiarowej i zabezpieczeniowej.