Hegesztőgépek

Poznaj nasze produkty przeznaczone do spawarek i zgrzewarek

W zakresie spawarek i zgrzewarek oferujemy elementy przeznaczone do konstruowania oraz konserwowania urządzeń przeznaczonych do spawalnictwa: diody spawalnicze, bezpieczniki,...

Poznaj nasze produkty przeznaczone do spawarek i zgrzewarek

W zakresie spawarek i zgrzewarek...

Olvass tovább

Poznaj nasze produkty przeznaczone do spawarek i zgrzewarek

W zakresie spawarek i zgrzewarek oferujemy elementy przeznaczone do konstruowania oraz konserwowania urządzeń przeznaczonych do spawalnictwa: diody spawalnicze, bezpieczniki, tyrystory czy mostki prostownicze. Dzięki doświadczeniu w branży oferujemy szeroki asortyment sprawdzonych produktów renomowanych marek.

Jakie są rodzaje zgrzewarek?

Ze względu na możliwości wykorzystania, na rynku wyróżnia się trzy główne typy zgrzewarek:

  1. Zgrzewarki impulsowe – są urządzeniami które działają na zasadzie impulsu elektromagnetycznego. Są zazwyczaj urządzeniami mobilnymi, przenośnymi i wykorzystywanymi do zgrzewania np. folii. Czas pracy sygnalizowany jest przez diodę zamontowaną na transformatorze. Informuje po jakim czasie można otworzyć zaciśnięte szczęki urządzenia, które generuje impuls łączący dwie warstwy. Zgrzewarki impulsowe znajdują zastosowanie w procesie zamykania worków foliowych lub innych czynnościach które wymagają podobnego ograniczania dostępu powietrza.
  2. Zgrzewarki wysokiej częstotliwości – nazywane również urządzeniami dielektrycznymi lub zgrzewarkami pojemnościowymi i wysokiej częstotliwości, zbudowane są z bloków zasilających, bloków generatora wysokiej częstotliwości, układu dopasowującego oraz roboczych elektrod. Zasada działania jest następująca: energia, którą pobiera zgrzewarka, zostaje przetworzona w bloku zasilającym, po czym w bloku wysokiej częstotliwości wytworzona zostaje energia o parametrach zazwyczaj 27,12 MHz. Zgrzewarki wysokiej częstotliwości pozwalają na skuteczne zgrzewanie tworzyw sztucznych i są najczęściej wykorzystywane w procesach obróbki tych materiałów.
  3. Zgrzewarki stałocieplne – nazywane również oporowym lub zgrzewaniem metodą gorącej elektrody, są to zazwyczaj urządzenia stołowe, ręczne, szczękowe lub rotacyjne. Proces polega na dociśnięciu danych elementów nagrzaną listwą do podłoża o niższej temperaturze, lub ściśnięciu płaszczyzn między wcześniej podgrzanymi listwami. Ważną cechą zgrzewarek stałocieplnych jest wysoka precyzja i dokładność procesu.

Jakie są rodzaje spawarek?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów spawarek, dlatego przy doborze należy mieć na uwadze przeznaczenie urządzenia. Można wyróżnić następujące rodzaje spawarek:

Spawarka gazowa – jeden z najstarszych typów spawarek pozwalający na precyzyjne i dokładne spawanie. Rozwiązanie to zajmuje dużo miejsca oraz wymaga gazu w specjalnej butli. Obecność butli z gazem powoduje że trzeba zachować wyjątkową ostrożność.

Spawarka elektryczna najczęściej stosowane, przeznaczone do spawania elektrodami otulonymi (MMA). Wśród dostępnych na rynku modeli można znaleźć spawarki o dużej mocy (spawarki transformatorowe) oraz mniejsze modele o mniejszej mocy.

Spawarka inwerterowa – spawarka umożliwiająca spawanie elektrodami otulonymi (MMA). Są to urządzenia mobilne, poręczne przeznaczone do różnych zastosowań. Spawarki internetowe wykorzystywane są przez profesjonalne firmy jak i w gospodarstwach domowych. Pozwala na spawanie żeliwa.

Spawarka MIG (migomat) – jest profesjonalnym urządzeniem do spawania w technologii MIG. Urządzenie przeznaczone do pracy z małymi elementami. Migomat wywiera konieczność stosowania osłony gazowej oraz butli z gazem obojętnym. Dodatkowo waga takiego urządzenia to ponad 15 kg.

Spawarka TIG – jest to wszechstronne urządzenie, pozwalające na spawanie prawie każdego metalu. Umożliwia spawanie w technologii TIG oraz często w MMA. W przypadku korzystania z technologii TIG konieczne jest stosowanie butli gazowej, w przypadku technologii MMA nie jest to konieczne.

Przy konstruowaniu spawarek i zgrzewarek głównymi komponentami są:

- elementy półprzewodnikowe: diody spawalnicze/zgrzewarkowe, tyrystory, warystory, moduły elektroizolowane
- urządzenia chłodnicze: chłodnice przemysłowe, chillery, radiatory i wentylatory
- specjalistyczne przewody: przewody grzejne, przewody do termopar, przewody jednożyłowe – 60˚C do 450˚C, przewody wielożyłowe od – 60˚C do 1400˚C

Oferujemy następujące komponenty:

- Przetworniki prądowe LEM
- Kondensatory przeciwzakłóceniowe oraz impulsowe
- Obudowy przemysłowe, klawiatury, ochrona EMC\RFI
- Kable do zastosowań specjalnych
- Rezystory
- Złącza
- Przyciski i przełączniki
- Chłodnice przemysłowe, chillery
- Zabezpieczenia termiczne
- Warystory
- Radiatory
- Filtry przeciw zakłóceniowe
- Bezpieczniki
- Mostki prostownicze
- Moduły elektroizolowane
- Maty do zastosowań w przemyśle
- Tyrystory
- Styczniki
- Końcówki kablowe
- Koszulki izolacyjne
- Kondensatory elektrolityczne
- Kondensatory foliowe Icel
- Wentylatory

Dział poświęcony elementom przeznaczonym do spawarek i zgrzewarek dzięki swojej ofercie umożliwia inżynierom wdrażanie nowych rozwiązań w życie oraz prowadzenie ruchu i konserwację już istniejących urządzeń. Nasi klienci od wielu lat wiedzą, że mogą polegać na jakości oferowanych przez nas produktów oraz usług. Nieustannie staramy się, by proces zamówień i zakupów był dla naszych klientów, jak najbardziej wygodny, dlatego umożliwiamy składanie zamówienia przez internet i telefon.

Sprawdź, również produkty z kategorii przekaźniki i styczniki